Haber

Narlıdere Projelerini Meslek Odalarına Onaylatacak

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, ülkemizi derinden sarsan Kahramanmaraş depreminin ardından değerli bir adım atacaklarını söyledi. Önder Engin, projelerini hayata geçirmeden önce meslek odalarından onay alacaklarını söyledi. Önder Engin, “Meslek odalarıyla protokoller yapıp her projede onaylarını alacağız” dedi.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Kahramanmaraş’ta binlerce kişiyi kaybettiğimiz iki büyük depremin ardından Narlıdere Belediyesi olarak değerli ve örnek bir adım atacaklarını söyledi. Önder Engin, “Meslek odaları akıldır. Ruhsat almadan önce projelerimizi meslek odalarına onaylatalım. Daha önce projeler meslek odaları tarafından onaylanıyordu. Belediye olarak projelerimizin her aşamasında meslek odalarından görüş alacağız. Meslek odalarıyla protokoller yapacağız ve her projemizde onaylarını alacağız.”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, inançlı bir yaşam için kritik öneme sahip mühendislik ve mimarlık uygulamalarının meslek odalarına onaylatılmasını istedi. Önder Engin, yıllardır taahhüt işinin içinde olduğunu belirterek, “Geçmişte Mimarlar Odası, Plancılar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve diğer ilgili odalarda projeler onaylanırdı. Meslek odaları akıllardır. Ruhsat almadan projelerimizi odalara onaylatalım. Belediye olarak projelerimizin her aşamasında meslek odalarından görüş almayı planlıyoruz. Her projemizde meslek odaları ile protokoller yapıp onaylarını alacağız. Ruhsat alalım, bedel ödeyelim, meslek odalarımızı güçlendirelim. Odalarımız aslında akademik oluşumlardır. Bu odalar projelerimizi görsün, itiraz etsin. İşler biraz geç olabilir ama faydasını gördük. Yapı denetim sistemini güçlendirerek yolumuza devam etmeliyiz. Bu çağda bu kadar can kaybı, bunca emek verdiğimiz Cumhuriyetimize yakışmıyor. ” söz konusu.

ÖNLEMİNİZİ ALMALISINIZ

Narlıdere Belediyesi olarak kendi kentsel dönüşüm projelerinde binlerce kazık çaktıklarını belirterek, “Çok kötü zeminlere ev yapabiliyorsunuz. Ama önlem almalısın. Belediyeler olarak bodrumları teşvik etmemiz gerekiyor. Bodrumlar zemini iyileştiriyor ve tüm taşıyıcılar perde beton olduğu için ilk darbeyi absorbe edebiliyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu